Image
31 januari 2012
Nieuwe dienstenniveaus per 1 februari: PDOK Basis en Fair Use Met ingang van 1 februari hanteert Publieke Dienstverlening Op de Kaart (PDOK) twee dienstenniveaus: PDOK Basis en PDOK Fair Use. [i]Nieuwe dienstenniveaus per 1 februari: PDOK Basis en Fair Use[/i]

Met ingang van 1 februari hanteert Publieke Dienstverlening Op de Kaart (PDOK) twee dienstenniveaus: PDOK Basis en PDOK Fair Use.

Het merendeel van de PDOK services is nu als open data beschikbaar. Iedereen kan deze services kosteloos gebruiken volgens de fair use policy. Overheidsorganisaties geregistreerd bij PDOK maken gebruik van PDOK Basis. Zij hebben recht op een gegarandeerd serviceniveau en capaciteit.

In september 2011 werd aansluiten op PDOK mogelijk voor overheden. Zij moesten zich aanmelden om toegang tot PDOK te krijgen via een whitelist. Sindsdien hebben maar liefst 150 organisaties hier gebruik van gemaakt. De gemeenten vertegenwoordigen een groot deel hiervan. Ook zijn inmiddels alle provincies aangesloten en zo’n 70% van de waterschappen.

[b]Automatisch over naar PDOK Basis[/b]
PDOK Basis is op dit moment alleen beschikbaar voor overheidsorganisaties. Het geeft recht op een gegarandeerd serviceniveau en voldoende capaciteit om de PDOK-webservices in grootschalige bedrijfskritische processen toe te kunnen passen. Alleen na registratie via het aanmeldformulier op www.pdok.nl is toegang te krijgen tot PDOK Basis. Overheidsorganisaties die al geregistreerd zijn bij PDOK gaan automatisch over. Niet-overheidsorganisaties krijgen het dienstenniveau Fair Use.

[b]PDOK Fair Use[/b]
PDOK Fair Use is voor iedereen beschikbaar en bedoeld voor het bevorderen van innovatie en kleinschalig gebruik van geo-informatie. Gebruikers hoeven zich niet aan te melden, geen contracten te tekenen en niet te betalen. Onder PDOK Fair Use worden alleen services met een “open” licentie aangeboden. Op pdok.pleio.nl kunnen gebruikers ondersteuning krijgen in de vorm van hulp van de PDOK community. In de Productbeschrijving PDOK Fair Use staat de fair use policy beschreven.

[b]Programma Publieke Dienstverlening op de Kaart[/b]
Publieke Dienstverlening op de Kaart is een samenwerking tussen de ministeries van Infrastructuur en Milieu en Economische Zaken, Landbouw en Innovatie, Rijkswaterstaat en het Kadaster. In vier jaar tijd realiseren zij een centrale voorziening die de uitwisseling van digitale locatiegegevens van de overheid regelt.

Het centraal beschikbaar maken van geodata moet leiden tot altijd actuele, betrouwbare en beschikbare data. Geonovum faciliteert de samenwerking. 2012 is de laatste fase van het programma waarna het definitief moet landen in een bestaande organisatie.

[b]Meer informatie:[/b]
[url=http://www.pdok.nl]www.pdok.nl[/url], [url=https://pdok.pleio.nl]https://pdok.pleio.nl [/url] en [url=www.nationaalgeoregister.nl]www.nationaalgeoregister.nl[/url].

Bron: Geonovum en Kadaster